Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zahradní slavnost

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zahradní slavnost
 
Název díla: Zahradní slavnost
Datum vložení: 8.5.2005
Referát vložil: RG

 

Zahradní slavností z roku 1963 Havel zahájil etapu českého absurdního dramatu. Hra má jednoduchý děj. Autor odhaluje tehdejší svět, situaci v Československu na počátku 60. let. Tehdejší psychologie českého člověka byla: do ničeho se neplést, nevyjadřovat svůj názor, ale snažit se situaci využít a získat výhody.
Manželé Pludkovi a jejich synové Hugo a Petr jsou hlavními aktéry hry. Jejich životní filozofie přesně zapadá do této společnosti. Hra začíná u rodiny Pludků, kde se mluví o budoucnosti jejich syna Huga. Rodina očekává návštěvu Fraty Kalabise, ale ten nakonec schůzku zruší, protože musí jít na zahradní slavnost Likvidačního úřadu. Rodiče pošlou i Huga na zahradní slavnost, aby se sešel s vlivným Kalabisem. Hugo na slavnosti potká tajemníka a tajemnici Likvidačního úřadu a po dlouhém rozhovoru se jeho chování začne měnit. Hugo je kariérista, osvojí si fráze a postupně ztrácí svou vlastní identitu. Hugo se bojí o své postavení ve společnosti a tento strach mu zastiňuje normální myšlení. Nakonec se Hugo změní natolik, že ho ani vlastní rodiče nepoznávají.
Životopis spisovatele: Václav Havel
Hodnocení: (hodnotilo 82 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info